4 věci, podle kterých poznáte solidní autopůjčovnu

Chystáte se převážet objemný náklad a váš plechový miláček ztrácí dech? Anebo jednoduše nechcete shánět přívěsný vozík a raději si půjčit spolehlivou dodávku? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Problém můžete jednoduše vyřešit v půjčovně dodávek. Těch je stovky. Dobré, velmi kvalitní, ale také dosti špatné. Jak poznáte tu kvalitní? Tady je několik věcí, které byste měli při výběru půjčovny zohlednit.

1 – Zavedená značka = seriózní značka

Neplatí to samozřejmě vždy, pokud ale půjčovna funguje několik dlouhých let, pak je zde vysoká pravděpodobnost, že jsou zákazníci s jejími službami spokojení a rádi se vrací. Půjčovna tak prosperuje a rozvíjí se. Pokud na našem trhu nepůsobí delší dobu, nemusí to být na škodu. Vždy je ale lepší sáhnout po známé a léty i spokojenými zákazníky prověřené značce.

2 – Smlouva je základ

Co je psáno, to je dáno – to je prostý fakt, který se nevyplatí podceňovat. Pokud je smlouva zbytečně komplikovaná, obsahuje nespočet odborných výrazů a právních klauzulí, pravděpodobně se za ní skrývá něco nekalého. Stručné a jasné smluvní podmínky by měly být tím, co by vás mělo zajímat. Při pročítání smlouvy se zaměřte zejména na spoluúčast a podmínky při likvidaci škody vůbec.

3 – Protokol nepodepisujte bez kontroly

Vykutálený majitel půjčovny by si od klientů klidně mohl nechat opravovat svoje dodávky. Jak? Úplně jednoduše. Stačilo by bez prohlídky podepsat přebírací protokol bez záznamu o předchozích poškozeních či odřeninách a poté při vracení požadovat, aby klient uhradil opravu závad. Proto je důležité si během předání vůz důkladně prohlédnout a všechny závady ihned uvést do protokolu. Požadovat můžete také jiný vůz.

4 – Nabízí autopůjčovna náhradní vozy?

Seriózní půjčovny nabízí v případě poruchy a nepojízdnosti vozu vůz náhradní. Informujte se o této skutečnosti ještě před tím, než půjčovnu opustíte. Předejdete tak zbytečným komplikacím a navíc budete o krůček blíž k zjištění, zda je půjčovna dodávek seriózní či nikoli.

Jak se vyhnout zbytečným příplatkům?

Na závěr doplníme, že vypůjčenou dodávku byste měli používat pouze tak, jak je uvedeno ve smlouvě, kterou jste stvrdili vlastním podpisem. Vraťte ji ve smluvený čas a se stavem nádrže, na kterém jste se domluvili.  Doporučujeme také vyfotit dodávku ze všech stran, než vyrazíte na cestu i při jejím předání. Vyhnete se tak mnohým dalším komplikacím, které by na vás u nepoctivého majitele půjčovny čekaly.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek