5 nejčastějších poruch, se kterými se na silnicích můžete setkat

Období letních dovolených se neúprosně blíží. Spousta z nás tak přemýšlí, jak se na tu letošní bezpečně a co nejpohodlněji dopravit. Mnozí zvolí leteckou přepravu, jiní nedají dopustit na dopravu autobusem. A je početná skupina těch, kteří se rozhodnou vydat se do cílové destinace po vlastní trase – vlastním anebo vypůjčeným vozidlem. Ať už se rozhodnete si automobil či vícemístnou dodávku půjčit anebo využijete vlastního plechového miláčka, můžete se na cestě setkat s celou řadou poruch a komplikací. Které patří mezi ty nejčastější? Tady jsou.

Stahování okének

Asi si ještě všichni moc dobře pamatujete na tzv. švihadla – čili manuálně stahovatelná okénka, která dnes již patří k hudbě dávno minulé. Pokud ve voze přeci jen tento typ ovládání oken je, pak se zpravidla nemusíte bát, že by se porouchal. Problém ale může nastat u elektricky stahovaných okének řidiče a spolujezdců, jejichž porucha patří mezi ty nejčastější, které autoservisy řeší.

Když zlobí klimatizace

Vydávat se na dlouhou cestu bez dobré klimatizace, to je pro mnoho z nás noční můra. Zvlášť, pokud plánujeme dopravu do typických dovolenkových destinací, kde se nevyhneme dlouhým a pomalým kolonám na dálnici. Bohužel je to právě porucha klimatizace, která patří mezi ty nejčastější, jež na cestách řešíme. Opravy v tomto případě navíc nebývají levné.

Spojka

U mnohých automobilů je spojka pouze spotřebním materiálem, obecně ale platí, že by měla vydržet několik tisícovek kilometrů. Ne vždy tomu tak je, jistě i přičiněním majitelů. Také poruchy spojky patří mezi ty nejčastější, které automechanici řeší.

Elektroinstalace

Obecná rovnice říká, že čím víc elektroniky v automobilech je, tím víc se toho může pokazit. A ani dodávky nejsou výjimkou. Problémy s elektroinstalací jsou navíc noční můrou nejednoho motoristy i mechanika, protože se leckdy hledají dost obtížně.

Převodovka

Koho by napadlo, že je to právě převodovka, která zlobí na silnicích nejčastěji? Řešení problému s převodovkou navíc nepatří mezi nejlevnější. Co z toho vyplývá? Že byste měli na cesty vyrážet s dostatečným finančním obnosem v peněžence nebo na kartě, případně si sjednat odpovídající pojištění.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek