Chystáte se rybařit v Norsku? Víme o skvělých lokalitách a připojíme tipy, jak se tam dostat

Rybaření v Norsku je dnem každého, kdo tomuto koníčku propadl. Norsku se ne nadarmo přezdívá země trollů, přenádherné přírody, fjordů a ryb. Vždyť země nabízí okolo 80 000 kilometrů členitého pobřeží, kde se mohou realizovat milovníci přívlače nebo muškaření. Drtivá většina rybářů si při představě rybaření představí moře. To je jednou, nikoli jedinou alternativou. Norsko nabízí také nespočet jezer a řek.

Jezera jsou sázkou na jistotu

Pokud cestujete do Osla, nezapomeňte se vypravit k jezerům Randsfjorden a Stora Lee, která jsou plná života. Pravidelně se zde prohánějí štiky, z nichž mnohé exponáty mají více než 110 centimetrů. Jezero Stora Lee se sice nachází za hranicí ve Švédsku, nicméně je častým cílem i rybářů z Norska. V hlavní sezóně tady narazíte na dravce, zjara si zde přijdou na své milovníci muškaření. Kromě štik a okounů se zde chytají i jezerní pstruzi a losos atlantský.

Je libo pstruha nebo sivena?

Nesmírně zajímavá je také oblast Steirud, kde se nachází jedna z nejkvalitnějších pstruhových řek. Kromě pstruhů tady můžete chytit také siveny alpské nebo mořské pstruhy. Zkraje sezóny má řeka větší průtok a vyšší hladinu, takže se hodí spíše na přívlač, na sklonku sezóny ale dojde také na muškaření. Zapomenout nesmíme ani na oblast Hedmark, kde se vyskytují pstruzi, siveni, lipani, ale i štiky a okouni. Pokud dáváte přednost muškaření, vydejte se do revírů Inderdaselva a Skolestrommen v kraji Lierne.

Jak se sem dostanete?

Tou vůbec nejflexibilnější cestou je jízda automobilem po vlastní ose. Protože jste ale v případě osobního automobilu příliš limitováni prostorem, přichází v úvahu alternativa v podobě menší dodávky. Že žádnou takovou nevlastníte? Nevadí, u nás si ji jednoduše půjčíte. Cestu do Norska si poté můžete zkrátit jízdou na trajektu. Možností, odkud přesně plout a kam, je velké množství. Velmi oblíbené jsou krátké a levné trajekty mezi Německem a dánskými ostrovy. Buď se dá plout z Puttgarten do Rødby, nebo z Rostocku do Gedseru. Poté se vydáte po mostě Øresund mezi Kodaní a švédským Malmö. Pak vás opět čeká cestování trajektem. Pokud míříte přímo do jižního či západního Norska, nabízí se též alternativní cesta přes Jutský poloostrov. Tato cesta je ale mnohem náročnější a delší.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek