Používejte upínací pásy

Při každém převozu objemnějšího nákladu vždy vzniká problém, jak jej uchytit. V dodávkovém voze to samozřejmě platí také. Je mnoho způsobů, jak si s tím poradit. My vám jednoznačně doporučujeme upínací pásy, neboli laicky řečeno kurty. Jedná se o velice chytrý způsob upínání nákladu uvnitř nákladového prostoru dodávkového vozu.

Hlavní výhodou tohoto způsobu upevnění nákladu spočívá především v tom, že se neuvolňuje. Klasické provazy, nikdy nedokážete utáhnout tak, aby bylo zajištěno trvalé pnutí. Gumové upínače s háky,, tzv. pavouky jsou slabé a neudrží nic těžšího. S upínacími pásy, však dokážete náklad upevnit velmi silně a právě zajistit důležité trvalé pnutí, jež je velmi důležité.

Rady z praxe

Upínací popruhy použijte v našich vozech pokud možno vždy. Ať už převážíte mnoho materiálu, nebo jen jednotlivé kusy, rozložení a upevnění nákladu je důležité.

  • Dejte si pozor, abyste pás umístili na místo, odkud se za jízdy nemůže posunout. Takzvaně „vydrncat“.
  • Při upínání nábytku apod, raději pod pás použijte nějakou podložku, aby nedošlo k poškození převážených věcí silným přitáhnutím. Např kusy polystyrenu apod.
  • Přezku si nejlépe nastavte tak, aby pokud možno nedřela převážené věci. Opět, nábytek by mohl být poškozený.
  • Volné konce pásů svažte dohromady, nebo uvažte okolo. Zvláště, pokud musíte jet s pootevřenými zadními dveřmi. Je nutno zajistit aby za vámi nic, krom červeného praporku nevlálo.
  • Nepřepínejte pásy. Nejen že jimi dokážete poškodit svůj náklad, ale i naší dodávku.
  • Pásem náklad neomotávejte. Zde bývá nejčastěji důvod k nestabilitě nákladu a uvolnění pásu. Několikrát přeložený pás přezka většinou nedokáže dostatečně dotáhnout.
  • Vždy se snažte využívat kotvicích prvků v nákladovém prostoru dodávky.

Mějte na paměti, že dobré upevnění nákladu je nejen pro bezpečnost těch věcí, které převážíte ale i pro vaší vlastní. Představte si co by se asi stalo, kdyby vám v případě nehody psací stůl létal v autě. Vždy myslete na bezpečnost.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek