Rozložení nákladu nejen v dodávce

Říkáme to často našim novým zákazníkům. Je to velmi důležité. A přitom toho skoro nikdo nedbá. Je tím, jak už název článku napovídá, rozložení nákladu v dodávce. Jde v první řadě o bezpečnost, ale také o pohodlí a v neposlední řadě I o ovládání vozu. Jenže, kdo by se zabýval nějakými úvahami o rozložení nákladu, nebo zavazadel, že?

Co se stane, když…

Na silnici stačí jen chvilka nepozornosti, usrknutí kávy z kelímku, přeladění stanice na rádiu a kolize, nebo nebezpečná situace je na světě. To si pak teprve člověk uvědomí, jak je za jízdy blízko velkému problému. Do té doby ho to ani nenapadne. Stačí neodhadnout vzdálenosti, rychlosti a je „to“. Jen si představte, co se asi stane, když vezete například neukotvené skříně a náhle budete muset prudce brzdit? Jak se říká, dupnout na to? Všechno se vám rozbije a nebo minimálně hodně potluče o přední stěnu nákladového prostoru.

Využívejte kotvicích ok a upevňovacích pásů

Když už si od nás půjčujete dodávku, doporučujeme vezměte s sebou také kotvicí popruhy a použijte je. Upevněte náklad v nákladovém prostoru tak, jako byste jej vezli na zahrádce svého osobního auta. Nejen že tím svůj náklad ochráníte. Ale také přispějete k mnohem klidnějšímu chování vozu.

Stabilita dodávky

Dodávkové vozy, které si u nás můžete půjčit jsou spolehlivé, bezpečné, stabilní a tak všechno. To jistě. Jenže jejich parametry se zásadně mění, pokud do nich něco naložíte. Velmi těžká dodávka má zcela jiné jízdní vlastnosti, než ta poloprázdná. Jistě chápete, kam tím míříme.

Rozdělujte hmotnost a plochu nákladu tak, aby byla dodávka pokud možno rovnoměrně zatížena. Především, co se jednotlivých náprav týče. Vždy je chyba, pokud je jedna z náprav zatížena nadměrně. I když vezete například jednu jedinou skříň. Usaďte ji doprostřed nákladového prostoru a upevněte ji. Je to sice jen jedna skříň. Ale omezujete tím mnoho rizik, které si uvědomíte, až když se něco stane.

Stejným způsobem postupujte ve svém osobním voze, ale i na přívěsném vozíku. Vždy rozdělujte náklad tak, aby bylo vaše auto co nejvíce stabilní.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek