Svátky jsou tady i se svátečními řidiči

Svátky a sváteční řidiči. Noční můra mnoha těch, kteří jsou za volantem jako doma. Jak je poznáte a jak se zachovat, když na ně narazíte? Přečtete i právě teď.

Také se vám zdá heslo Vánoc – svátky klidu a míru – jako klišé? Obzvlášť jste-li řidičem a trávíte tak i sváteční čas za volantem. Nám také. Kdo za to klišé může? Nejen náledí na silnici, všudypřítomné davy pospíchající uhnat poslední dárky, ale také sváteční řidiči. Co dělat, když takového svátečního řidiče potkáte? Se dozvíte v dnešním dnešním článku.

Jak poznat svátečního řidiče?

V první řadě je nutné vědět, kdo je sváteční řidič a naučit se předvídat jeho chování za volantem. Jedním z typických rysů je nablýskaný automobil, jakoby právě vyjel z myčky aut. Čisté auto, které celý rok nečině stojí v šeru garáže. Může se vám tak stát, že potkáte Wartburga, který vypadá, že právě sjel z výrobní linky. Uvnitř za volantem sedí děda s kloboukem zaraženým hluboko do obličeje.

Další známkou, že jde o sváteční řidiče je také absolutní absence používání blinkrů a také fakt, že se vozidlo řítí konstantní rychlost 40 km/h bez ohledu na to, zda jde o rychlostní silnici či vesnici.

Co dělat, když je potkáte?

Pokud všechny zmíněné ukazatele řidič před vámi splňuje, můžete si být jisti, že jde o svátečního řidiče. Máte štěstí! Za roky praxe už víme, že se takoví řidiči dají lehce předvídat. V okamžiku, kdy jste přesvědčení, že řidič před vámi je svátečním řidičem – buďte na pozoru! Více než kdy jindy je zapotřebí dodržet patřičný odstup od takového řidiče. Hrozí totiž srážka.

Může se snadno stát, že se v mžiku rozhodne odbočit a vy nebudete schopni včas a bezpečně zabrzdit. Nejlepším řešením je takového řidiče při první příležitosti předjet, pakliže se vám naskytne prostor, rovná silnice a v protisměru nejede žádné auto.

Závěrem

Sváteční řidiči jsou trnem v oku každého motoristy. Na druhou stranu na silnici tráví jen určitá období v roce a měli bychom tak být tolerantní. Určitě nepomůže nadávání nebo zběsilé troubení, tím maximálně vyděsíte svátečního řidiče a může dojít k havárii.

Chtěli bychom vám popřát krásné prožití vánočních svátků a bezpečnou cestu nejen s našimi dodávkami!

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek