Tak trochu jiná dovolená: Letní cestování a bydlení v dodávce

Každý z nás má představy o dovolené jiné. Někdo dá přednost týdennímu válení se u moře, jiný nedá dopustit na hory. Existuje také specifická skupina těch, kteří si sbalí „svých pět švestek“, usednou do dodávky a za pár peněz procestují půlku Evropy. Pokud vás láká poslední zmíněná možnost, poradíme, jak ji ještě letos zrealizovat tak, abyste na tuhle úžasnou cestu vzpomínali jen v dobrém.

Co budete potřebovat? Dodávku!

Ještě před tím, než začneme řešit cokoli dalšího, je potřeba vyřešit to nejdůležitější – samotnou dodávku. Tu si můžete samozřejmě koupit, pokud ale nevíte, zda vás tento způsob cestování chytne za srdce, je mnohem výhodnější si dodávku půjčit v půjčovně. Stejně jako u výběru osobního vozu si musíte při výběru dodávky dávat pozor na její technický stav.

Co všechno zkontrolovat a na co si dát pozor?

Zkontrolujte historii auta, provedené úpravy a klasicky vin kód. Samozřejmostí je kontrola stočení najetých kilometrů. Jednou z nejdůležitějších věcí je samozřejmě výkon a osvědčený typ motoru. Do dodávky se vám totiž na několik týdnů nebo měsíců, či dokonce let musí vejít prakticky celý život. V reálu to znamená, že se přiblížíte maximu povolené váhy a proto potřebujete motor, který to celé utáhne.

Co nesmí v obytné dodávce chybět?

Nepochybně dostatek zásuvek a USB výstupů. Samotná výbava auta pak bude neodmyslitelně spjata s vaším stylem cestování. Obecně byste však měli koupenou anebo vypůjčenou dodávku vybavit kvalitní postelí s neméně kvalitní matrací, topením, baterií, plynovým vařičem, mobilní sprchou, prodlužovacími kabely, redukcí na nabíjecí stanice pro auta, chemickou toaletou, ledničkou a v ideálním případě také solárními panely.

Život jako z Instagramu

Kdybychom život anebo dovolenou v dodávce přirovnali k pohádce, byli bychom asi maličkou out. Dneska totiž frčí sociální sítě a Instagram zvláště. Najdete na něm spoustu nomádských tipů, ale i vy sami se můžete o další podělit. Ještě před tím než vyrazíte, si nezapomeňte sbalit kvalitní GPS a pro jistotu také mapu. U vypůjčené dodávky zkontrolujte její pojištění, u té vlastní uzavřete takové, které nabídne vysoké pojistné limity. Jakmile se z dovolené v dodávce vrátíte, budete sice maličko unavení, odměnou vám ale bude nespočet dojmů a zážitků.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek