Typické nešvary profi řidičů dodávek

Ptali jsme se lidí kolem sebe, co jim nejvíce vadí na řidičích dodávkových vozů. Překvapivé informace to samozřejmě nejsou, ale malé opáčko neuškodí, že?

Ptali jsme se lidí kolem sebe, co jim nejvíce vadí na dodávkářích. Lidé se za volantem hodně rozčilují a často se v nich probouzí emoce, které běžně neprojevují. Protože často kolem sebe slýcháme různé poznámky na adresu řidičů dodávkových aut. „Jede s tím jak pekař“, „Jede, jako kdyby to ukradl“ apod. A protože jsme jedněmi z nich, chceme zlepšit reputaci pilotů, pardon – řidičů dodávek.

Na čím se lidé nejčastěji rozčilují?

  1. Jsou příliš rychlí – To je sice obecný nešvar na našich silnicích, ale je pravdou, že některé dodávky jezdí opravdu velmi rychle. Inu z toho je patrné, že naftu si neplatí páni řidiči sami. Zpomalte, stejně naženete i na stokilometrové trase maximálně pár minut, které nic nezmění.
  2. Jsou příliš pomalí – Když pomineme, že se v dodávce může vést něco velmi křehkého, nebo něco těžkého, co je na hranici užitečné hmotnosti vozidla. Každopádně jet bezpečně neznamená, jet příliš pomalu a způsobovat tak zmatky a nebezpečné situace na komunikaci. Protože, příliš pomalá auta ostatní předjíždějí i tam, kde by si to normálně netroufli.
  3. Nedodržování bezpečné vzdálenosti – To způsobuje jednak vyšší poloha řidiče v dodávce, protože má mnohem lepší přehled a za druhé netrpělivost. Bezpečná vzdálenost jsou 2 vteřiny jízdy za vozidlem, které jede před vámi. S vyšší rychlostí se tato vzdálenost v metrech zvyšuje. Zkuste si to odpočítat. Například, když budete míjet nějaký objekt u silnice.
  4. Jezdí u středové čáry – Tzv. středopruhaři. Není přes ně vidět a obtížně se předjíždějí a to i když jedou pomaleji. Samozřejmostí je jezdit při pravém okraji vozovky.
  5. Neohleduplné parkování – „Je to jen na chvilku a tak to sem postavim. Hlavně ať to nemám od auta daleko.“ Někdy je toto neohleduplnost, jindy zase závozník nosí, nebo na rudl nakládá těžká břemena a každý metr je dobrý.
  6. Pročítání dokumentů za jízdy – Nemluvě o telefonování, ale mnejednou si můžete všimnout, profi řidiče dodávky, jak za jízdy něco studuje v papírech a dlouze se vůbec nevěnuje řízení. Pozor na to, za jednu sekundu člověk ujede větší vzdálenost, než byste možná čekali. A 5 vteřin pozornosti do dokumentů jsou už desítky i stovky metrů bez kontroly.
  7. Vysoko nastavené světlomety – Aneb posvítíme si na vás. I klopené světlomety umí oslnit, když je řidiči mají nastaveny vysoko. Zvláště s naloženou zadní částí vozu, která nadlehčuje předek.

Vyvarujte se výše uvedeným bodům a myslete na své okolí, zvláště, když máte vozidlo zapůjčené od nás z půjčovny dodávek České Budějovice.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek