Zařizujete interiér dodávky? Myslete na aktivní bezpečnost i čisté čelní sklo

Je úplně jedno, jestli řídíte osobní automobil, autobus, dodávku anebo kamion. Existují přísná pravidla, která musí dodržovat všichni řidiči.  To proto, aby neohrožovali nejen sebe, ale především ostatní účastníky dopravního provozu. Jaká pravidla platí pro zařizování interiéru vozu? Tady je malý přehled.

Tankisti a řidiči, co si pletou auto s výkladní skříní

Občas na našich silnicích narazíte na tzv. tankisty – řidiče, kteří si od prachu, sněhu anebo mrazu očistí jen úzkou štěrbinu na předním skle a ohrožují tak nejen sebe, ale především ostatní. Přes malý očištěný otvor totiž nemají sebemenší přehled o tom, co se na silnicích děje. Druhou kategorií jsou ti, kteří si pletou vozidlo s výkladní skříní. Na přední zrcátko uvazují nespočet růženců, navigace jim zakrývá výhled a na palubovce se válí upomínky na jejich dětství, případně dětství jejich nejbližších. Ani první, ani druhý případ není ideální a může stát za vznikem dopravní nehody. Navíc volně ložené předměty se v interiéru mohou při náhlé změně rychlosti či směru chovat jako nebezpečné projektily.

Dobrý výhled je základ

Co je vám platné, když máte interiéru dodávky vyluxován do posledního smítečka, když se na vašem čelním skle třpytí drobné prasklinky, šmouhy od starých stěračů a nánosy prachu? Abyste dokázali udržet čelní sklo co nejdéle čisté, mohou vám s jeho údržbou pomoci nanotechnologie – leštěnky, spreje a čističe odpuzující vodu, ale i prach a další nečistoty.

Pozor na navigaci i ozdoby

Většina řidičů dnes již vlastní navigaci. Spousta z nich ji má přichycenou na čelním okně automobilu. A s tím mohou mít policisté problém. Zákon totiž říká, že výhled z vozidla nesmí řidiči omezovat žádné předměty. A tímto předmětem může být také nevhodně umístěná navigace. Pokud ji umístíte do zorného pole, porušujete zákon a můžete dostat až dvoutisícovou pokutu. Podobně jsou na tom také různé voňavé stromečky a ozdoby zavěšené na zpětném zrcátku. O suvenýrech rozvěšených třeba i po stranách okna už ani nemluvě. Pamatujte, že tím vším porušujete silniční zákon a můžete dostat pokutu.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek