Co dělat, když se půjčená dodávka porouchá? Rady odborníků

Půjčit si dnes dodávku anebo jiný lehký užitkový vůz není nic složitého. Na našem trhu existuje nespočet pronajímatelů, kteří vám vytrhnou trn z paty v případě, že je vaše dodávka nepojízdná anebo jste ji zapůjčili jinému členu rodiny či kolegovi z firmy.

Minimum papírování a byrokracie

Samotné vypůjčení vozu je otázkou několika mála minut, maximálně půl hodinky. Většinou k tomuto úkonu nepotřebujete nic jiného, než občanský průkaz (případně jiný doklad totožnosti s fotografií) a řidičský průkaz (více informací vždy najdete v podmínkách dané autopůjčovny). Mnohými půjčovnami je účtována také vratná záloha, z níž jsou v případě potřeby uhrazeny drobnější opravy anebo náklady související s vyčištěním vozu. V drtivé většině případů je ale záloha vrácena tomu, kdo si dodávku pronajme a v bezvadném stavu ji také vrátí. Co ale dělat, pokud se vám dodávka na cestě porouchá?

Porucha vypůjčené dodávky

U všech solidních pronajímatelů dodávek a lehkých užitkových vozů je riziko poruchy opravdu minimální. O své vozy totiž pečují s maximálním nasazením, pravidelně je servisují a po každém vypůjčení důkladně kontrolují. Riziko je tak malé, přesto však stále existuje. Pokud vás nehoda potká na cestě, neprodleně kontaktujte pronajímatele a spravte jej o aktuální situaci. Pravděpodobně vám také poradí, jak poruchu svépomocí odstranit, případně kdy je nutno volat do servisu.

Solidní půjčovny vás ve štychu nenechají

V případě, že je dodávka nepojízdná, dobrá autopůjčovna pro vás pošle řidiče s náhradním vozidlem a porouchanou dodávku dopraví na vlastní náklady do autoservisu. Pokud nebude prokázáno, že jste poruchu způsobili vy (například špatným užíváním vozu), nebude vám účtováno nic navíc. Ještě před tím, než podepíšete smlouvu, si ale zkontrolujte, jakým způsobem řeší pronajímatel náhradu škody v případě poškození vozu nebo jestli budete platit nájemné i v době, kdy se kvůli poruše nepojízdná dodávka ocitne v servisu.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek