Dodávka jako denní chléb řemeslníka. Víte, jak ji vybrat?

Rozhodli jste se skončit jednou pro vždy s korporátem a postavit se na vlastní nohy. Máte dobrý nápad, chuť podnikat a touhu dodávat kvalitní výrobky anebo služby. Pokud je vaše podnikání podmíněno vlastnictvím užitkového vozidla, jistě budete řešit, jak takovou dodávku vybrat. Abyste nekupovali zajíce v pytli, máme pro vás pár osvědčených rad a tipů.

Opravdu dodávku maximálně využijete?

Ještě před tím, než začnete číst následující řádky a zamíříte do prodejen dodávek, upřímně si odpovězte na otázku, zda potenciál dodávky maximálně využijete. Dobře si spočítejte, zda se vám investice do vlastní dodávky vyplatí. Někdy je jednoduše výhodnější občasné zapůjčení dodávky nebo operativní leasing sjednaný na kratší dobu. Pokud nebudete dodávku potřebovat ke každodennímu ježdění, může se stát, že bude zbytečně zahálet, ale vy budete muset tak či tak platit pojištění, řešit servis, přezutí pneumatik a další záležitosti, které s vlastnictvím dodávky neodmyslitelně souvisí.

Pozor na velké oči

Méně zkušení majitelé automobilů anebo začínající podnikatelé mají mnohokrát „velké oči“ a pořizují si tak dodávky, jejichž potenciál nevyužijí. Typickým příkladem budiž třeba velký nákladový prostor, zbytečně výkonný a neúsporný motor apod. Někdy se též vyplatí pořídit ojetou dodávku. To ovšem za předpokladu jejího dobrého technického stavu. Pokud si s automobily příliš nerozumíte, není od věci, pokud na dodávku koukne zkušený automechanik. V případě pořízení nové dodávky získáte samozřejmě všechny výhody spočívající třeba ve standardní záruční lhůtě, kdy je možno dodávku bezplatně opravovat.

Výbava je důležitá, stáří důležitější

Při výběru vhodné dodávky se zaměřte také na její stáří. Pokud kupujete patnáct let ojetou dodávku, počítejte s nemalými náklady, které budete muset investovat do jejích pravidelných oprav. Pokud vám to situace umožňuje, dívejte se po dodávkách, které budou staré maximálně 5 – 8 let. Zaměřte se ale nejen na jejich stáří, ale také výbavu. Ideální je, pokud má dodávka možnost otevření dveří až na 270 stupňů. Výhodou jsou také elektronická okénka, klimatizace, centrální zamykání, bezpečnostní prvky jako ABS, či jeho rozšířený program ESP. Neméně důležitá je samozřejmě také cena, která je pro mnohé určující faktor nákupu.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek