Lepší jednou vyhořet, než se dvakrát stěhovat? Ne, když víte, jak na to

Stěhování nepatří mezi oblíbené aktivity. Někdy je ale bohužel zcela nezbytné. Pokud vás v blízké době čeká, nezoufejte. Máme pro vás několik rad a tipů, jak stěhování přežít ve zdraví a v klidu. Jak vše zařídit, když stěhování nechcete nechat specializované firmě a raději se spolehnete na vlastní síly? Nepřestávejte číst následující řádky a dozvíte se to.

Kvalitní příprava je základ

Je to stejné jako v kuchyni. Bez kvalitní přípravy se tady prostě neobejdete. Proto si vyčleňte dostatek času před samotným stěhováním (ideálně dva týdny), který věnujete přípravě. Pokud jste neoslovili stěhovací firmu, domluvte se v naší půjčovně dodávek v Českých Budějovicích, připravte si dostatek krabic, obalového materiálu a dalších nezbytností. Jednotlivé věci začněte balit a ukládat do krabic, krabice pak rovnat do místností, které jste vyklidili jako první.

Stěhování nábytku bude hračka

Pozor si ale dejte na to, abyste ve skříních nic nenechávali. Nejen, že tímto způsobem zvyšujete hmotnost skříně, také hrozí, že při manipulaci s ní na vás její obsah vypadne a nehezky vás poraní. Dobré také je, pokud zajistíte šuplíky, které se tak nebudou moci vysouvat a vnitřní poličky vyjmete. Je pochopitelné, že přestěhovat nábytek sami asi nezvládnete, proto si dopředu domluvte alespoň jeden další pár silných rukou.

Pomůcky jsou nezbytné

Kromě silných pomocníků budete potřebovat také háky, lana a popruhy. Tyto pomůcky vám práci nesmírně usnadní. Zvedat s nimi můžete především těžké věci. Když už zvedáte těžší nábytek ručně, snažte se dřepnout si a zdvihat jej nahoru nohama s rovnými zády. Jinak si zbytečně namáháte páteř, záda vás budou bolet, nebo si dokonce přivodíte „housera“. Na místě vykládky je dobré, pokud bude někdo, kdo ji bude organizovat. Pokud máte dostatek pomocníků, dostatečně velkou dodávku a pevné nervy, stěhování se dá zvládnout svépomocí. Jestliže si na něj přeci jen netroufáte, oslovte specializovanou firmu.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek