Stěhovat se za pomocí dvou osobních automobilů anebo jedné dodávky? Praktické srovnání

Ti, kteří již mají zkušenost se stěhováním, vám jistě potvrdí, že je mnohem lepší jednou vyhořet, než se dvakrát stěhovat. Naštěstí dnes již máte nespočet způsobů, jak tuhle činnost zvládnout levou zadní. Dnes si v souvislosti se stěhováním můžete domluvit profesionální firmu, která vše zabalí do krabic, převeze a odstěhuje anebo vsadit na vlastní zkušenosti a silné paže. Pokud jste zvolili druhou zmíněnou možnost, máme pro vás malé srovnání. Je výhodnější přestěhovat se v rámci dvou osobních automobilů anebo jedné vypůjčené dodávky? Výsledky našeho průzkumu vás jistojistě překvapí.

Trocha čísel úvodem

Pokud bychom stěhovali menší byt anebo kancelářský prostor, počítejme, že celkově musíme z místa a A do místa B převézt zhruba 1.150 kilogramů nákladu. Našimi vozy budou Škody Octavie, které smí najednou uvézt maximálně 500 kilogramů. Vzdálenost mezi jednotlivými místy bude cca 100 kilometrů a tabulkové opotřebení bude v tomto případě 3,80 Kč na kilometr.

Šest stovek za jednu cestu

Octavia za sto kilometrů spotřebuje průměrně 6,5 litrů nafty. Při průměrné ceně nafty 33,60 Kč/l nám vychází, že automobil projede 218,40 Kč. Když k tomu připočítáme ještě opotřebení vozu, dostaneme se téměř na šest stovek. Šest set korun za jednu cestu a jeden automobil. Kolikrát ji budete absolvovat? Minimálně dvakrát.

Jak to vychází s půjčenou dodávkou?

Pokud se rozhodnete nechat osobní automobily doma a raději si půjčit naši dodávku, pak bude výpočet následující. Za vypůjčený FIAT DUCATO L1H1 na jeden den zaplatíte 990 Kč bez DPH. K tomu připočtěte palivo (cca 7 l/100 km, tj. 235,20 Kč) a dostanete se na částku 1225 Kč. K této částce už připočítáte jen spotřebu paliva na další cesty. Co z toho vychází? Že dodávku se vám vyplatí půjčit ve chvíli, kdy nebudete moci náklad převézt během jedné nebo dvou cest osobními automobily.

Další články

Zima a zimní obutí.

20.11.2017 Redakce

Zima se nám pomalu a jistě blíží. Venku to vypadá tak, že by jsme měli letní bačkory uskladnit a  proto jsme…

Celý článek